Mersin Dış Cephe Cam Temizliği

Mersin Dış Cephe Cam Temizliği

Mersin dış cephe cam temizliği özellikle tüm tedbirleri alarak sizlere hizmet sağlamaktadır. Dış cephe cam temizliği yapan kişiler çeşitli plaza, gökdelen cam ile dış alanlarının asansör veya vinç yardımıyla temizlik işleri yapılmaktadır. Ulaşılması en kör noktalar bile tertemiz olmaktadır.

Mersin dış cephe cam temizliği yapan şirketlerimiz siz müşterilerine cam silme işlemi, dış cephe temizliği ve dış cephe yıkama hizmetlerini en iyi şekilde yapmaktadırlar. Bu alanlarda çalışan kişiler iş güvenliği sertifikası olan ve yüksek yerlerde çalışmak için yetiştirilmişlerdir. Dış cephede kullanılan vinçlerin bakım ve izin belgesine sahip olması gerekir. Operatör belgeleri ile birlikte iş öncesi teklif ve sözleşmeler gözden geçirilmelidir. Dış cephe cam temizliğinin yapılacağı alana gerekli olan bilgileri ilgili kişilere vermek zorundadırlar.  Kimi binaların zamanla eskimesi, yanlış yapılan uygulamalar ile darbe aldığını görürüz. Zorlamalardan dolayı bu alanlar yıpranıp çizikler oluşmuştur. Böyle durumlarda dış cephelerin maddi açıdan yenilenmesi her zaman mümkün olmayabiliyor. Bu yüzden dış cephelerimize önem vermeliyiz.

 

Mersin Dış Cephe Cam Temizliği Yapılışı

Ofis, apartman, iş yerleri gibi alanların dış cephe boya ve badanası yapılır. İsteğe göre apartmanların dış cephesine köpük işlemi yapılır.

Alışveriş merkezleri, iş yerleri ve uzun binaların dış cephe cam temizliği yapılır. Mersin dış cephe temizliği yapılırken cam alanlara zarar verecek ürünler kullanılmamalı. Yüzeye zarar vermeyen lekesiz bir temizlik yapılmalıdır.

Yanlış yapılan dış cephe temizliğinde kullanılan araç gereçlerin kiri derz aralarına bıraktığı ve yağan yağmurla beraber tekrar ortaya çıkmaktadır. Bu konuda dikkat edilmelidir.

Dış cephe temizlikleri yılda en az 2 kez düzenli olarak yapılmalı. Binamızın ömrünü uzatır ve görüntüsünü daha güzel yapar.

 

Dış Cephe Cam Temizlik Hizmetleri

Dış cephe cam temizlik hizmetleri asansörlü, vinçli, dağcı sistemle ve son dönemde artan teleskopik (birbirinin içine girebilen boyu uzayıp kısalabilen araç) ile yapılmaktadır. Bu yapılan sistemlerin tümü dış cephe cam temizliğini etkili ve kolaylaştırmak için uygulanmaktadır. Dış cephe cam temizliğinin yapılacağı yer 20 metreden az olan yerler için teleskobik kullanılması uygun olur. Teleskobik sistem de suyla birlikte temizlediği yüzeylerde iz bırakmaz ve uygun maliyetli olması sık tercih edilmesini sağlamaktadır. Bir kişi tarafından kolaylıkla yapılabilir. Teleskobik su motoru bulunan boruların, iç içe geçip çıkabilen, boyunun uzayıp kısalması ile yapılan temizliktir.

20 metrenin üzerinde olan yerlerde ise dış cephe cam temizlik hizmeti sunan şirketlerin önceliğine göre asansörlü sistem, dağcı sistem veya vinçli sistem kullanılabilir. 

Asansörlü sistem binaların listesinde bulunmaktadır. Binanın çatısına takılan aparatın dış alana uzatılan platformu sabitlemesiyle yukarı ve aşağı doğru temizlik işlemi yapılır.

Vinçli sistem aracın üstüne sepetli vinç konması ile yapılır. En sık kullanılan sistem olmaktadır. İş güvenliği ve sağlık anlamında net sistemdir.

Dağcı sistem halat yardımıyla kişinin dış cepheye eğilmesi ile yapılır. Halat binanın en yukarısına bağlanıp güvenlik tedbiri alınır. Dış cepheye en yakın yapılan temizlik sistemi olması sebebiyle en iyi temizlikte bununla yapılır. Dağcı dış cephe cam temizliğinde çalışan elemanların tecrübeli ve eğitimli olmaları zorunludur. İş sağlık ve güvenliğinde en riskli yöntemdir. Yüksek binalarda çoğunlukla dağcı sistem kullanılmaktadır. Dış cephe cam temizliğinde kullanılan ürünlerin kullanılan alana zarar vermeyecek ürün olmasına dikkat edilmelidir.

Dış cephe cam temizliği diğer temizlenen yerlerden fiyatı daha pahalıdır. Büyük yerleşim alanlarında Mersin dış cephe cam temizliği hayatın bir parçası olmuştur. Binaların ve şehir manzarasının görüntüsünü direkt etkileyen dış cephe cam temizliği oldukça önem arz etmektedir. Mersin dış cephe cam temizlik şirketleri Avrupa standartlarına uygun olmalıdırlar.